Jak správně vybrat sedací soupravu
Švarc nábytek Blog Jak správně vybrat sedací soupravu

Jak správně vybrat sedací soupravu

Zveřejněno: 19/08/2016

Jak správně vybrat sedací soupravu

Představuje dominantu hlavního obytného prostotu, tak určitě chcete, aby pěkně vypadala. Při nákupu sedačky byste však měli brát v potaz nejen její design, ostatně ten je patrný na první pohled, ale spíše řadu praktických parametrů.

Určitě chcete, aby byla pohodlná. Aby se snadno udržovala. Aby se vešla do bytu…. Těch „aby“ při nákupu nové sedačky je celá řada, tak si pojďme probrat.

K čemu ji budete používat

Pořizujete si sedačku hlavně proto, abyste na ní skutečně seděli, nebo má spíš sloužit k relaxaci, případně i pro občasné, či snad trvalé spaní? To vše ovlivní výběr. Pokud s ohledem na menší rozměr místností hledáte kompaktnější sedačku s nižším opěrákem, i u ní se dá zvýšit komfort přidáním vysouvatelných opěrek hlavy nebo polohováním. Určitý prostor v sedačce zase zaberou rozkládací mechanismy, které můžou, byť mírně, ovlivnit také pohodlí sezení. Ale další místo doma zase ušetříte díky sedačce ve tvaru písmene L, ostatně právě tento tvar je nyní velmi oblíbený. K ní stačí přidat mobilní taburet, nikoli ještě dvě křesla, jak dříve bývalo zvykem.

Moderní je variabilita

Možná už máte vybranou konkrétní sedačku, jen byste ji chtěli trochu jinak, třeba:

Tak nám to řekněte. Dnes je (téměř) všechno možné a my vám rádi vyhovíme.

Z čeho je vyrobená

Každého zákazníka by mělo zajímat, jaká se použila výplň, jak vypadá konstrukce sedačky i kde byla vyrobená. Tedy to, co není vidět na první, ba ani druhý pohled. I když to nábytek nemá napsané „na čele“, dobrý prodejce vám musí na tyto otázky umět odpovědět. Na první pohled stejné sedačky se totiž můžou kvalitou hodně lišit.
Uveďme si příklad – výplně. U nejlevnějších produktů v tom lepším případě najdete molitan, který není tvarově stálý a poměrně rychle se prosedí, u kvalitních sedacích souprav se používají různé pěny s vyšší tvarovou stálostí.

Praktické potahy

Na dříve hojně používanou koženku zapomeňte, domů si vybírejte z mnoha textilií nebo kůži. Syntetické tkaniny se poměrně běžně opatřují takzvanou protišpinivou úpravou, která ochrání látku a zjednodušuje její údržbu; impregnaci je třeba po několika letech obnovit. Variantu pro náročné představuje tkanina Alcantara (pozor na méně kvalitní napodobeniny obdobného jména), která se mimo jiné používá na potahy luxusních automobilů. A pokud se vám líbí kůže, nejlépe se udržují lakované, jež ale v zimě chladí a v létě se zahřívají. Prodyšnější bývají semianilinové a anilinové kůže, ty jsou však jemnější, hůře se udržují a rychleji je na nich vidět patina. Každá kůže se vytáhne, jde o její přirozenou vlastnost, ale to zase nahrává současnému designu neprošitých sedáků, které nejsou dokonale vypnuté. Kožené potahy pravidelně impregnujte, aby nepopraskaly.

Na nákup si udělejte čas

Abyste opravdu zjistili, co vám vyhovuje, v obchodě si vyzkoušejte více sedaček. Šikovný prodejce si vás nejprve vyzpovídá a rovnou doporučí nejvhodnější modely. A pokud chcete něco extra, co se standardně nenabízí, řekněte si o to; atypické úpravy dnes už nejsou výjimečné. Nejsnazší to bude s výběrem barvy či dezénu potahu - vzorky potahových tkanin vám v prodejně půjčíme a vy se doma v klidu rozmyslete. Až budete mít jasno, sedačku vám přivezeme, smontujeme a samozřejmě nabízíme i servis, a to i po uplynutí záruční lhůty.

Máme totiž stejný cíl – chceme, aby se vám sedačka nejen líbila, ale hlavně aby vám dobře a dlouho sloužila.

 

Lidem se také líbilo

Hledáte ortopedickou matraci? Novinkou je SÁRA SPIRIT

Hledáte ortopedickou matraci?...

Usínejte jako v bavlnce

Usínejte jako v bavlnce

10 zásad správného spaní

10 zásad správného spaní

Školní klub B.Bolzano Tábor

Školní klub B.Bolzano Tábor

Matracové studio Švarc Nábytek

Matracové studio Švarc Nábytek

Napsat komentář

Abyste mohli napsat komentář musíte se registrovat nebo přihlásit.

Poslední komentáře

Zatím nikdo nevložil komentář, buďte první!

jak-spravne-vybrat-sedaci-soupravu-3-c

Načítání...